Poniżej przedstawiam tabelę z porównaniem cen popularnych produktów w tych sklepach w dniu 11.05.2023r. Poza tym, chciałbym krótko wyjaśnić kilka kwestii dotyczących czytania tabeli:
– jeżeli w nazwie produktu nie ma nazwy firmy oznacza to, że podana jest cena najtańszej opcji;
– w kolumnie „waga” podana jest waga opakowań produktów z Lidla;
– jeżeli Biedronka posiada ten sam rodzaj produktu, ale o innej pojemności, to wówczas cena w kolumnie „Biedronka – cena” jest obliczona w stosunku do wagi towaru z Lidla, aby porównując ceny zachować również taką samą wagę produktów;
– kwota w nawiasie oznacza cenę promocyjną w dniu sprawdzania cen.
Produkt | Waga | Lidl – cena | Biedronka – cena |
Pieczywo | |||
Kajzerka | 55g | 0,37zł | 0,33zł |
Chleb | 550g | 2,49zł (krojony) | 2,37zł (niekrojony) |
Nabiał | |||
Ser żółty Gouda | 1kg | 27,99zł | 27,99zł |
Mleko 2% w butelce | 1l | (2,99zł) 3,49zł | (2,99zł) 3,25zł |
Jogurt naturalny | 400g | 1,76zł | 1,69zł |
Śmietana 18% | 400g | 3,62zł | 2,99zł za 330g, czyli 3,62zł za 400g |
Masło | 200g | 5,76zł | (3,45zł, min. 3 szt) 5,76zł |
Twaróg chudy | 250g | 3,57zł | 3,39zł |
Twaróg półtłusty | 250g | 3,57zł | 3,48zł |
Owoce i warzywa | |||
Jabłka | 1kg | 3,49zł | 3,49zł |
Ziemniaki | 1kg | 2,99zł | 2,66zł |
Marchew | 1kg | 5,99zł | 6,99zł |
Przekąski i napoje | |||
Coca-Cola | 2l | 9,89zł | 8,69zł za 1,75l, czyli 9,93zł za 2l |
Muszynianka | 1,5l | 2,85zł | 2,85zł |
Pozostałe art. spożywcze | |||
Nescafe Classic | 200g | 27,99zł | 27,99zł |
Ketchup | 560g | 4,49zł | 3,35zł za 470g, czyli 3,99zł za 560g |
Ketchup Kotlin | 450g | 6,59zł | 6,59zł |
Majonez | 400g | 6,99zł | 6,99zł |
Olej | 1l | (9,49zł) 9,99zł | 8,99zł |
Olej Kujawski | 1l | 10,94zł | 10,94zł |
Cukier | 1kg | (5,79zł) 5,99zł | 5,99zł |
Mąka | 1kg | (2,29zł) 2,79zł | 2,49zł |
Jaja klasa M | 10szt | 8,49zł | 8,47zł |
Filet z piersi kurczaka | 1kg | (17,99zł) 18,99zł | (14,99zł z kartą MB) 23,90zł |
Ocet 10% | 750ml | 2,99zł | 2,99zł |
Nutella | 350g | (9,99zł) 11,59zł | 17,99zł za 600g, czyli 10,49zł za 350g |
Makaron świderki | 500g | 4,47zł | 5,19zł za 1kg, czyli 2,60zł za 500g |
Art. chemiczne i higieniczne | |||
Żel do WC | 1l | 5,99zł | (4,49zł) 5,39zł |
Płyn do ust Listerine | 500ml | 9,99zł | (9,99zł) 12,99zł |
Podsumujmy jeszcze kilka rzeczy.
Rodzaj podsumowania | Lidl | Biedronka |
Łączna liczba produktów w zestawieniu | 29 | 29 |
Kwota łączna, bez promocji | 216,11zł | 218,60zł |
Kwota łączna, wliczając promocje | 211,81zł | 203,22zł |
Liczba produktów w promocji | 6 | 4 |
Produkty w promocji pokrywające się w obydwu sklepach | 2 | 2 |
Zaoszczędzona kwota na promocjach | 4,30zł | 15,38zł |
Średnia oszczędność na 1szt. w promocji | 0,72zł | 3,85zł |
Pierwsze, co się rzuca w oczy to fakt, że w Biedronce w promocjach oszczędzamy 15,38zł kupując wszystkie 29 produktów, natomiast w Lidlu, kupując dokładnie ten sam zestaw, oszczędzamy „tylko” 4,30zł. Jednak warto zauważyć, że promocja samego filetu z piersi kurczaka to aż 8,91zł, a płynu do płukania ust Listerine to kolejne 3zł (chociaż w Lidlu taka sama cena obowiązuje bez promocji). Razem daje to już 11,91zł oszczędności tylko na tych dwóch produktach.
Widać bardzo dużą zależność w cenach. Często w obydwu sklepach są one takie same, a co więcej pokrywają się również produkty w promocjach – w powyższym zestawieniu na 4 produkty w promocji w Biedronce, aż 2 z nich (filet i mleko) tego dnia, są także w promocji w Lidlu.
Jeżeli brakuje Wam w tym porównaniu niektórych produktów, dajcie proszę znać.
To, co będzie się najczęściej powtarzać postaram się dołączyć w kolejnych wpisach 🙂