Spis treści
Porównanie cen w Lidlu i Biedronce w sierpniu 2023 to już 4 kolejny miesiąc zestawień. Jak w każdym z tych wpisów, poniżej znajduje się tabela z porównaniem cen konkretnych produktów w obydwu tych sklepach. Jeżeli przy danym produkcie nie ma nazwy producenta, oznacza to, że do zestawienia została wzięta cena najtańszego, dostępnego przedmiotu w sklepie. Zazwyczaj więc będzie to produkt marki własnej Lidla lub Biedronki.
Porównanie cen dotyczy dnia 05.08.2023r.
Ceny Lidl vs. Ceny Biedronka – Sierpień 2023
Produkt | Waga | Lidl – cena | Biedronka – cena |
---|---|---|---|
Pieczywo | |||
Kajzerka | 55g | 0,33zł | 0,33zł |
Chleb pszenno-żytni | 550g | 2,65zł | 2,75zł |
Nabiał | |||
Ser żółty Gouda | 1kg | (25,70zł) 26,94zł | 25,70zł |
Mleko 2% w butelce | 1l | 2,99zł | 3,49zł |
Jogurt naturalny | 400g | (1,69zł) 1,76zł | 1,65zł |
Skyr Piątnica | 150g | 2,94zł | 2,94zł |
Masło | 200g | (5,49zł) 5,76zł | 5,49zł |
Twaróg chudy | 250g | 3,57zł | 3,39zł |
Twaróg półtłusty | 250g | 3,57zł | 3,48zł |
Twaróg sernikowy | 1kg | (7,99zł) 9,99zł | 9,99zł |
Serek wiejski | 200g | (1,39zł) 1,99zł | (1,59zł) 1,99zł |
Serek Almette | 150g | (3,89zł) 5,51zł | 5,51zł |
Owoce i warzywa | |||
Banany | 1kg | 6,99zł | (4,99zł) 6,99zł |
Jabłka | 1kg | 3,29zł | 3,49zł |
Ziemniaki | 1kg | 2,99zł | 3,99zł (2kg za 7,99zł) |
Marchew | 1kg | (2,99zł) 4,99zł | 4,99zł |
Cebula | 1kg | (8,99zł kupując 2kg) 4,49zł | 5,99zł |
Przekąski i napoje | |||
Woda | 500ml | 0,75zł | 0,75zł |
Coca-Cola | 2l | 9,89zł | 8,69zł za 1,75l, czyli 9,93zł za 2l |
Oranżada Hellena | 1,25l | 4,49zł | (3,49zł kupuj. 2szt.) 4,49zł |
Muszynianka | 1,5l | 2,85zł | 2,85zł |
Black – Napój energetyczny | 250ml | 1,90zł | (2,45zł) 2,99zł |
Oshee – Napój izotoniczny | 750ml | 3,19zł | 3,19zł |
Pozostałe art. spożywcze | |||
Nescafe Classic | 200g | 27,99zł | (21,99zł) 27,99zł |
Ketchup | 560g | 4,49zł | (3,35zł za 470g) 4,49zł |
Ketchup Kotlin | 450g | 6,59zł | 6,59zł |
Musztarda | 210g | 1,49zł | 1,49zł |
Majonez | 400ml | 6,99zł | 6,99zł |
Olej rzepakowy | 1l | 8,99zł | 8,99zł |
Olej kujawski | 1l | (9,90zł) 10,94zł | (7,89zł) 9,90zł |
Cukier | 1kg | 5,79zł | 5,79zł |
Mąka | 1kg | (2,37zł) 2,49zł | 2,37zł |
Jaja klasa M | 10szt. | (7,99zł) 8,29zł | (6,35zł kupując 2 szt) 8,47zł |
Filet z piersi kurczaka | 1kg | (17,99zł) 23,90zł | (17,99zł) 23,90zł |
Ocet spirytusowy 10% | 750ml | 2,99zł | 2,99zł |
Makaron świderki | 1kg | (4,94zł) 5,19zł | 4,94zł |
Nutella | 350g | 9,95zł | (9,95zł) 13,59zł |
Art. chemiczne i higieniczne | |||
Żel do WC | 1l | 5,99zł | (4,49zł) 6,29zł |
Tabletki do zmywarki Classic | 60szt. | 17,99zł | 17,99zł |
Tabletki do zmywarki All In One | 60szt. | 26,99zł | 17,99zł za 38szt., czyli 28,41zł za 60 szt. |
Płyn do ust Listerine | 500ml | 9,95zł | (9,99zł) 13,99zł |
Podsumowanie: Ceny Lidl vs. Ceny Biedronka – Sierpień 2023
Rodzaj podsumowanie | Lidl | Biedronka |
---|---|---|
Łączna liczba produktów w zestawieniu | 41 | 41 |
Kwota łączna, bez promocji | 313,80zł | 324,51zł |
Kwota łączna, wliczając promocje | 298,38zł | 295,09zł |
Liczba produktów w promocji | 12 | 11 |
Produkty w promocji pokrywające się w obydwu sklepach | 4 | 4 |
Zaoszczędzona kwota na promocjach | 15,42zł | 29,42zł |
Średnia oszczędność na 1szt. promocji | 1,29zł | 2,67zł |
To już czwarty miesiąc z rzędu, gdy więcej pieniędzy możemy zaoszczędzić na promocjach w Biedronce, ponieważ przy naszym koszyku jest to aż 29,42zł oszczędności w Biedronce, w porównaniu do 15,42zł oszczędności w Lidlu.
Tym razem jednak przekłada się to również na cenę całkowitą naszego koszyka, gdyż w Biedronce będzie on nas kosztował 295,09zł, natomiast w Lidlu 298,38zł.
Warto również dodać, że zaoszczędzona kwota na 1 sztuce produktu w promocji jest w Biedronce ok. dwa razy większa. W Biedronce bowiem średnio na 1 sztuce w promocji można zaoszczędzić 2,67zł, natomiast w Lidlu zaoszczędzimy średnio na 1 sztuce 1,29zł.
Wybrane zmiany cen miesiąc do miesiąca
(Lipiec 2023 -> Sierpień 2023)
W poniższym porównaniu cen brane są pod uwagę wyłącznie ceny produktów bez promocji. Daty porównań to 05.07.2023. (cena u góry) oraz 05.08.2023r. (cena na dole).
Produkt | Lidl Lipiec -> Sierpień 2023 | Biedronka Lipiec -> Sierpień 2023 |
---|---|---|
Mleko 2% w butelce 1l | 2,99zł 2,99zł | 3,49zł |
Cukier 1kg | 5,79zł 5,79zł | 5,79zł |
Mąka 1kg | 2,49zł 2,49zł | 2,37zł |
Cebula 1kg | 4,49zł | 5,99zł |
Jabłka 1kg | 3,29zł | 3,49zł 3,49zł |
Marchew 1kg | 4,99zł | 4,99zł |
Olej Kujawski 1l | 10,94zł 10,94zł | 9,90zł |
Ser żółty Gouda 1kg | 26,94zł 26,94zł | 25,70zł |
Masło 200g | 5,76zł 5,76zł | 5,49zł |
Tylko warzywa znajdują się wśród produktów, których cena zmniejszyła się zarówno w Lidlu, jak i w Biedronce (między innymi cebula czy marchew).
Poza tymi produktami warto zwrócić uwagę na duża obniżkę ceny masła w Biedronce (nie licząc żadnych promocji) z 6,49zł do 5,49zł. Dzięki tej obniżce cena masła w Biedronce na dzień dzisiejszy jest niższa od ceny masła w Lidlu w cenie regularnej.
Jednak w drugą stronę zmieniła się cena mleka w Biedronce, gdyż podrożało ono z 2,99zł do 3,49zł i jest obecnie o 0,50zł droższe, niż takie samo mleko w Lidlu.
Z popularnych produktów cukier w Biedronce potaniał o 0,20zł z ceny 5,99zł w lipcu, do ceny 5,79zł w sierpniu czym została wyrównana cena cukru w Biedronce do ceny cukru w Lidlu.
Jeżeli chodzi o mąkę to cena w Lidlu pozostała na poziomie z zeszłego miesiąca (2,49zł), natomiast cena mąki w Biedronce zwiększyła się o 0,08zł i wynosi obecnie 2,37zł. Zatem pomimo podwyżki nadal jest to cena niższa, niż w Lidlu.
Z wartych uwagi promocji (aczkolwiek, jak się okazuje dość częstych), warto zwrócić uwagę jaka jest cena kawy Nescafe Classic 200g w Biedronce, gdyż na czwarty miesiąc weryfikowania jej cen, już trzeci raz jest w bardzo dobrej promocji:
- 05.06.2023r. – promocja z 27,99zł na 21,99zł
- 21.06.2023r. – promocja z 27,99zł na 19,99zł
- 05.08.2023r. – promocja z 27,99zł na 21,99zł.
Pomimo dokładania wszelkich starań w tych wpisach, proszę o wyrozumiałość, jeżeli pojawi się jakiś błąd. Niestety człowiek jest omylny 🙂 Jeżeli znajdziesz taki błąd bardzo proszę o informację w komentarzu, bądź poprzez zakładkę „Kontakt”. Jeśli natomiast chcesz dodać coś odnośnie cen w tych dwóch sklepach to serdecznie zachęcam do pozostawienia komentarza 🙂