AI, Sztuczna Inteligencja

AI sztuczna inteligencja

AI, chat GPT, generatory testu, obrazków, głosu oraz wiele innych rzeczy, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się zupełnie niemożliwe. Sztuczna inteligencja – można już chyba to powiedzieć – na dobre weszła w nasze życie. Wielu osobom pomaga w pracy, wiele osób posługuje się aplikacjami czy urządzeniami, które mają wiele wspólnego z AI. W tym wpisie będę często używał anglojęzycznych nazw i będę próbował je również przekształcać na język polski 😉

AI co to znaczy?

Zacznijmy od tego, co w ogóle oznacza skrót AI? Są to pierwsze litery od angielskich słów: artificial intelligence.

Co to jest AI?

Według Wikipedii termin AI utworzył John McCarthy i oznacza on inteligencję wykazywaną przez urządzenia sztuczne. Potocznie jest ona często używana w kontekście „prawdziwej sztucznej inteligencji”.

Chat AI

Użycia takich nazw, jak np: Chat ai, GPT Openai, AI chatbot, AI chat GPT czy GPT openai chat to w zasadzie to samo. Dotyczy to bardzo popularnego narzędzia jakim jest właśnie Chat AI. Skrót ten wydaje się być częściej używany za granicą, a gdy już jest używany w Polsce to w takich połączeniach, jak między innymi: Chat GPT, AI sztuczna inteligencja czy Chat AI po polsku.

Free AI generator

Wszelkie generatory AI są pożądane przez twórców, właścicieli firm lub stron internetowych oraz w wielu innych branżach. A jeżeli są darmowe to tym bardziej znakomicie 😉 Dzięki takim generatorom AI praca przebiega o wiele szybciej. I chociaż sztuczna inteligencja nie działa jeszcze idealnie, to naprawdę może pomóc i przyspieszyć pracę oraz poddać ciekawe pomysły, np. na wpisy na bloga, filmy na YouTube czy rolki na Tik-Toka. Poniżej wymieniam popularne generatory, makery i inne pomysły na wykorzystanie AI w praktyce 🙂

Copy AI text generator

Generator teksu AI, copy AI po Polsku czy AI do pisania tekstu to jedne z najchętniej wyszukiwanych haseł dotyczących AI w Google w języku polskim. AI text generators to jedne z najpopularniejszych i najchętniej wykorzystywanych zastosowań Chatu GPT oraz całego AI. Tworzenie tekstu, szczególnie na potrzeby budowania stron internetowych czy tworzenia e-booków i innych publikacji jest wykorzystywane w ogromnym stopniu.

Co więcej, hasło „AI do pisania wypracowań” również pojawia się dość często w wyszukiwaniach Google.

Różne hasła w języku angielskim, jak np. AI copywrite, AI generator text, writing AI, text generator AI czy AI text generator free są jeszcze bardziej popularne wśród wyszukiwarek internetowych. Internaucie naprawdę szukają możliwości, gdzie można stworzyć tekst za pomocą sztucznej inteligencji.

Jednak niestety rozwój AI ma również drugie dno. Widziałem posty sporej ilości copywriterów, którzy twierdzą, że mają o wiele mniej zleceń odkąd na dobre AI zadomowiła się w świecie IT i branży copywritingu.

AI graphic generator

Poza generowanie tekstu, bardzo popularna jest również grafika AI. Jest to, wydaje się, spory ukłon w stronę twórców, którzy tworzą piękną grafikę, obrazy, zdjęcia. Jednak tutaj sytuacja może być podobna, jak w przypadku copywriterów. Tak naprawdę nie wiemy czy AI nie zastąpi całkowicie lub prawie całkowicie potrzeby zatrudniania grafików lub współpracy z freelancerami zajmującymi się grafiką. AI bowiem bardzo mocno wkracza również w tą branżę.

AI logo maker

Skoro jesteśmy już przy grafikach, to często są także wyszukiwane hasła związane z tworzeniem logo, jak np. logo AI generator, logo design AI czy po prostu AI logo. Poza logo Internauci również szukają AI avatar generator free, czyli wykorzystania AI do tworzenia avatarów.

AI icon

Oprócz grafiki, logo czy avatarów również istnieje potrzeba generowania ikon przez AI. Ikony te wykorzystywane są często np. na stronach internetowych.

Text to image AI

Mówiąc o grafice nie sposób nie wspomnieć o tak ważnych zastosowaniach, jak generator obrazków AI z tekstu. Generowanie obrazów AI ogromnie pomaga zaoszczędzić czas, który to grafik musiałby spędzić na stworzeniu odpowiedniego dzieła.

Jeżeli chodzi o grafikę, zdjęcia, obrazy tworzone za pomocą AI to ludzie bardzo chętnie szukają następujących informacji w Internecie:

 • AI photo editor,
 • photo generator AI (AI generated photo),
 • AI art generator from photo,
 • AI pictures,
 • AI picture generator free,
 • image generation AI (images for AI),
 • AI creating images from text (AI creates images),
 • AI painting generator free,
 • draw AI (AI drawings),
 • photoshop AI,
 • AI photo generator,
 • AI painting (AI paintings),
 • generate AI image,
 • AI drawing from text,
 • AI generators.

A także wyszukiwań z szeroko pojętym zagadnieniem art, jak np.:

 • AI art generator (AI generator art),
 • AI artworks,
 • best free AI art generator,

Oprócz zagranicznych wyszukiwań nie można zapomnieć o użytkownikach z Polski poszukujących wiedzy lub narzędzi na tematy związane z AI:

 • AI grafika,
 • zdjęcie AI,
 • obrazy AI.

AI voice generator

Tekst, obrazy, zdjęcia czy grafika to jeszcze nie wszystko. Coraz większą popularność zyskuje bowiem AI voice generator. Taki lektor AI jest bardzo pomocny dla osób, które np. prowadzą własny podcast lub które chcą treści blogowe przekuć właśnie w podcast dla swoich czytelników.

Nie testowałem, ale czytałem już o narzędziach, które po udostępnieniu próbek głosu, mogą tworzyć całe historie głosem osoby, która go udostępniła i jest to bardzo ciężkie do wykrycia. Sądze, że AI jeszcze wielokrotnie nas zaskoczy 😉

AI music generator

Jeżeli mowa o głosie to wspomnijmy również o AI generated music. Wyszukiwane również na hasła AI music lub AI in music. W tym wypadku AI pomaga oczywiście w tworzeniu muzyki i utworów.

Google Bard AI

Myślę, że sama nazwa wskazuje o co chodzi 😉 Mowa oczywiście o Google chat bot AI, ponieważ Google także stworzyło swoją wersję sztucznej inteligencji. Jednak Google AI jest troszkę mniej znane (przynajmniej jak na razie), ponieważ to Chat OpenAI zrobił ogromną furorę w Internecie i na świecie.

AI i sztuczna inteligencja:

Szkolenia AI

Chat GPT i AI jest bardzo pomocne w całej branży szkoleń. I nie mówię o pisaniu i tworzeniu od podstaw, aż do końca, całych szkoleń. Jednak AI jest bardzo przydatne np. w przygotowaniu postów na media społecznościowe, filmików i rolek na Tik-Toka czy YouTube albo do przygotowania spisu treści lub pomysłów na kolejne rozdziały szkolenia.

AI websites

Website AI, jak i cała branża IT bardzo chętnie korzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. AI potrafi bowiem sprawdzić kod programisty i wyszukać błędy. Potrafi nawet napisać krótkie kawałki kodów, które następnie można wykorzystać na własnej stronie internetowej.

Aplikacje AI

Nie tylko strony internetowej, ale również aplikacje AI – w dzisiejszym świecie pomoc AI jest naprawdę nieoceniona. Dzięki temu firmy mogą wykorzystać umiejętności programistów czy informatyków do większej ilości zadań, gdyż sztuczna inteligencja pomaga przyspieszyć tą pracę.

Chess AI

Jedną z takich aplikacji może być przykład chess AI. Gra w szafy, w której kiedyś był to zaprogramowany komputer, a teraz jest to – co prawda również zaprogramowana, ale jednak sztuczna inteligencja 😉

AI generated memes

Jako kolejny przykład podam AI meme generator, czyli po prostu generator memów. Użycie właściwych promptów, czyli poleceń dla AI, może stworzyć naprawdę świetnie rzeczy. I trzeba przyznać, że cała technologia AI nie wiadomo jak daleko jeszcze nas zaprowadzi 😉

Cała branża AI zmienia się bardzo szybko i dynamicznie. Jeżeli więc znajdziesz jakieś błędy czy nieaktualne już informacje poinformuj proszę mnie o tym poprzez zakładkę „Kontakt” lub poprzez komentarz pod tym wpisem. A do pozostawienia komentarza zachęcam również osoby, które chciałyby coś dodać w temacie AI, sztucznej inteligencji czy Chatu GPT 😉

Jeżeli ta tematyka jest dla Ciebie interesująca to zachęcam Cię bardzo do zapoznania się z innymi wpisani na podobne zagadnienia:

 • Chat GPT po Polsku – czyli co to jest Chat GPT, jak go włączyć, jak z niego korzystać. Te oraz wiele innych, przydatnych informacji znajdziesz w niniejszym wpisie dedykowanym właśnie temu narzędziu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *